Ukas ros går til NRKs påskegudstjenester
Foto: Skjermdump fra NRK.
Påsken er en viktig høytid for oss som er kristne. Ingenting har mer betydning for vår kristne tro enn at Jesus døde for våre synder og stod opp igjen fra de døde. Han satte oss fri fra synden og døden!
Det at NRK sender gode gudstjenester på TV synes vi i Tro & Medier er utrolig flott. Dette året var gudstjenestene fra Salhus Kirke utenfor Bergen.
Gudstjenestene har vakt positiv oppsikt blant folk og mange har kommentert hvor bra de har vært. Les noen av kommentarene her.
Vi i Tro & Medier ønsker å se enda mer av positive kristne innslag i våre norske medier, og er takknemlig når vi ser slike program som dette, som i tillegg får mye positiv omtale.
LES OGSÅ: Bibelen på podkast ble redningen
Sammen gjør vi Jesus synlig i mediene.
Bli fastgiver eller støtt oss gjerne med en gave. Vipps 55256 eller kontonummer 3000.14.66824.
Vinner av Medierosen 2021: Thor Haavik!
Thor Haavik mottok i september prisen Medierosen 2021 for sitt naturlige og inspirerende Jesus-vitnesbyrd i tv-programmet “Farmen” på TV 2.
Kristensex, ekteskap, grenser og Guds gode vilje
Det er på det rene at vi kristne fortsatt ikke snakker godt nok om seksualitet til våre unge. Det er mulig vi er blitt bedre, men verden er i rask endring, og vi er altfor tause.
Kirkesamfunn bør engasjere seg mer i digital etikk
Sosiale medium og deres tekniske løsninger er ikke etisk nøytrale. Derfor må kirkesamfunn komme mer på banen i diskusjonen rundt den digitale etikken, mener forsker.