Ukas ros går til NRKs påskegudstjenester
Foto: Skjermdump fra NRK.
Påsken er en viktig høytid for oss som er kristne. Ingenting har mer betydning for vår kristne tro enn at Jesus døde for våre synder og stod opp igjen fra de døde. Han satte oss fri fra synden og døden!
Det at NRK sender gode gudstjenester på TV synes vi i Tro & Medier er utrolig flott. Dette året var gudstjenestene fra Salhus Kirke utenfor Bergen.
Gudstjenestene har vakt positiv oppsikt blant folk og mange har kommentert hvor bra de har vært. Les noen av kommentarene her.
Vi i Tro & Medier ønsker å se enda mer av positive kristne innslag i våre norske medier, og er takknemlig når vi ser slike program som dette, som i tillegg får mye positiv omtale.
LES OGSÅ: Bibelen på podkast ble redningen
Sammen gjør vi Jesus synlig i mediene.
Bli fastgiver eller støtt oss gjerne med en gave. Vipps 55256 eller kontonummer 3000.14.66824.
Ny ressurs: Videoserien «Identitet og seksualitet»
Ny nettside inkluderer seks videoer for kristne ungdomsledere og menigheter om identitet og seksualitet. Flere organisasjoner har samarbeidet om ressursen.
– Pornoskam er en god ting, sier Alexis på NRK
NRK intervjuer Alexis Lundh om porno, sunn skam og konsekvenser av pornobruk.
Gratulasjoner til Åge Nevland på 90-årsdagen!
Åge Nevland fyller 90 år i dag.