bilde

"Stadig flere unge kaller seg personlig kristne, men hva betyr det å leve et aktivt kristenliv i dag? Hvordan er det å ha Jesus som forbilde i et samfunn preget av individualisme og prestasjonsjag?" Slik beskriver NRK programserien Guds lærlinger. 

I programserien møter vi fem ungdommer som er elever på en bibelskole i Stavanger. Vi følger dem gjennom 6 episoder, der de deler opplevelser, erfaringer og tanker omkring livet og troen.

Familie & Medier har mottatt gode tilbakemeldinger på programmet. 

– Et super bra program med et klart budskap. Et program som jeg observerer har ført til mange gode samtaler mennesker i mellom uansett tro, skriver et av våre medlemmer til oss.

Serien fikk svært gode seertall da første episode ble vist i påsken, noe som viser at programkonseptet har truffet godt.

– Dette er en veldig god serie om unge mennesker som gir oss et verdifullt innblikk i et aktivt kristent miljø. Det er også en flott «bieffekt» at dette har ført til samtaler om tro. Hovedpersonene i programmet, de fem bibelskoleelevene, byr raust på seg selv og viser sin tro og sin tvil på en troverdig måte i serien, sier redaktør Berit H. Steensen.

Serien vises torsdager kl 20:25. (Du kan også se alle episodene på NRK sine nettsider)

Senter for Tro & Medier

}

Åpningstider

Mandag 09:00–15:00

Tirsdag 09:00–15:00

Onsdag er telefonen stengt

Torsdag 09:00–15:00

Fredag 09:00–15:00

BESØKSADRESSE

Fjøsangerveien 45

5054 Bergen

POSTADRESSE

Postboks 2420 Solheimsviken

5824 BERGEN

v

KONTAKT OSS

E-post: post@troogmedier.no

Tlf.: 56 31 40 50

Gave

Vipps: 55256

Kontonummer 3000.14.66824

Organisasjonsnr. 971 492 996

Nysgjerrig?

Meld deg på vårt nyhetsbrev

Share This